Pár tipů k Mezinárodnímu dni dobrovolníků

Dnes si připomínáme Mezinárodní den dobrovolníků!  Všichni už víme, jak jsou dobrovolníci pro společnost důležití a že jejich práce je často nenahraditelná. Poděkujme proto všem dobrovolníkům, kteří se snaží zlepšovat kvalitu života lidí ve společnosti nebo pomáhají naší planetě!

V tomto článku přinášíme pár tipů, jak pomáhat šířit dobro jako dobrovolník.

Krásný článek o tom, jak vést k dobrovolnictví třeba i své děti najdete právě na jednom z dobrovolnických webů dobrovolnik.cz. Tereza Cimburková ve svém článku Jak se rodí dobrovolníci zmiňuje fakt, že je důležité začít k dobrovolnictví vychovávat už malé děti. A největším vzorem pro malé děti jsou právě jejich rodiče, takže přináší tipy jak  se děti spolu se svými rodiči mohou do šíření dobra zapojit právě teď,  v čase adventním. Určitě si článek přečtěte.

Už delší dobu o dobrovolnictví uvažujete? Stále hledáte, kde a jak se zapojit? Přinášíme pár tipů, kde se můžete porozhlédnout:

Dobrovolníků není nikdy dost. Stačí se podívat do naší databáze organizací působících v Libereckém kraji, které hledají dobrovolníky do svých řad. Vybrat si můžete ze široké škály zaměření.

Tipy na dobrovolnické aktivity najdete také na dalších dobrovolnických webech. Kromě dobrovolnika.cz jmenujme ještě alespoň spolek Tamjdem, který nabízí spoustu dobrovolnických příležitostí tam, kde je potřeba manuální práce. Do dobrovolnických programů se můžete zapojit také u Hestie.

Ohledně novinek ze světa dobrovolnictví v našem kraji se kromě našeho Facebooku RDC můžete podívat také na facebookovou skupinu Dobrovolníci pomáhají v Libereckém kraji, kde lidé sdílejí spoustu tipů, jak se do pomoci můžete zapojit nebo jak pomáhají jiní. Určitě se vyplatí skupinku sledovat.

Tak krásné oslavy Dne dobrovolníků!

 

Pošlete to dál: