Chci být dobrovolníkem

Chtěli byste pomáhat? Máte chvilku volného času, kterou chcete věnovat jako dobrovolník? Humanitární organizace ADRA se dobrovolnictví v České republice věnuje od roku 2004 a jejím posláním je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat se světem lidí, kteří pomoc potřebují.

Máte nějaké otázky k dobrovolnické službě? Nebojte se nás kontaktovat, rádi na vaše dotazy odpovíme.

 

Kdo je dobrovolník?

Dobrovolník je člověk, který ze své vlastní vůle a ve svém volném čase bez nároku na odměnu pomáhám lidem kolem sebe a zapojuje se do veřejně prospěšných aktivit.

Jako dobrovolník můžete nabídnout svou pomocnou ruku těm, kteří to skutečně potřebují. Můžete také pomoci vytvářet něco prospěšného či inovativního. Záleží pouze na vás, jaký konkrétní projekt vás zaujme a budete mu chtít věnovat svůj čas a energii.

Jako dobrovolník se můžete seberozvíjet. Dobrovolnictví může mít mnoho přínosů také pro dobrovolníka samotného. Díky dobrovolnictví můžete například poznat zajímavé lidi či místa, rozvíjet své jazykové schopnosti anebo načerpat zkušenosti, které budete moci využít také v rámci svého profesního uplatnění. U dobrovolnictví na věku nezáleží. Mladický elán nebo zkušenosti pokročilejšího věku, obojí má hodnotu. Dobrovolníkem se lze stát kdykoliv.

 

Jste už rozhodnuti stát se dobrovolníkem?

Vyplňte formulář, který vás zařadí do registru dobrovolníků, a my vás spojíme s těmi, kdo pomoc potřebují.

Vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Například v sociálních službách, ve zdravotnictví, apod.
Napište nejvyšší dosažené vzdělání.
Napište zaměstnání, profesi, případně druh školy, pokud jste studující.

 

Odesláním formuláře potvrzuji, že jsem se seznámil/a s “Informacemi o zpracování osobních údajů dobrovolníka” organizací ADRA, o. p. s. (https://www.adra.cz/o-nas/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/dobrovolnici).

Vaše údaje budou zpracovány výhradně za účelem vyřízení žádosti zájemců o dobrovolnictví pro nezbytně nutnou dobu.

 

 

Pošlete to dál: