O nás

Rozvíjíme dobrovolnictví v regionu – spojujeme, podporujeme, pomáháme.

Dobrovolnické centrum ADRA Liberec pomáhá od roku 2018 zprostředkovat pomoc lidem, kteří ji potřebují. Přesto, že v Libereckém kraji ADRA působí teprve krátce, zapsala se do povědomí aktivním nasazením dobrovolníků při povodních v Liberci, nebo také v souvislosti s dovozem potravin a léků seniorům v době koronavirové pandemie.

Vedoucím Dobrovolnického centra je Michal Čančík, jehož jméno se s organizací ADRA pojí už více než sedmnáct let. V období 2003-2013 se společně s manželkou Milenou Čančíkovou věnoval rozvoji dobrovolnictví v Moravskoslezském kraji, společně založili pod hlavičkou organizace ADRA sociální projekty Sociálních šatníků a Charitativních obchůdků. První tři Charitativní obchůdky se podařilo založit i v Libereckém kraji. Když Ministerstvo vnitra hledalo vhodného provozovatele pro nový projekt Regionálního dobrovolnického centra, rozhodlo se oslovit právě Dobrovolnické centrum ADRA Liberec.

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje vzniklo v roce 2020 s cílem zvýšit povědomí o dobrovolnických příležitostech a podpořit rozvoj dobrovolnictví v kraji. Věříme, že dobrovolnictví obohacuje člověka nejen intelektuálně, ale také sociálně. Dobrovolnictví rozvíjí lidské dovednosti, dává prostor pro osobnostní růst, nabízí lidem smysluplnou a naplňující práci a navíc spojuje lidi a šíří myšlenku, že pomáhat je normální. Proto má podle nás smysl usilovat o jeho rozvoj.

Stáhněte si náš informační leták (PDF k vytisknutí; 1 MB)

 

Náš tým

Michal Čančík

Vedoucí projektu Regionálního dobrovolnického centra v Liberci

Michal Čančík spolupracuje s organizací ADRA již od roku 2003. Od té doby vystřídal mnoho pozic, chvíli působil jako její ředitel. Následně působil jako ředitel Národního dobrovolnického centra HESTIA. Michal Čančík v průběhu svého profesního života založil několik dobrovolnických center a stál u zrodu sítě charitativních ADRA obchodů, kde nachází uplatnění mnoho dobrovolníků, a především se významně podílejí na rozvoji dobrovolnictví. „Myslím si, že dobrovolnictví je součástí života nás všech, i když mu tak vždy neříkáme. Stojí na něm celá naše společnost, vztahy i rodina. Určité formy dobrovolnictví, ale potřebují organizaci. Proto jsme se rozhodli založit Dobrovolnické centrum ADRA a pustili se do myšlenky Regionálního dobrovolnického centra Libereckého kraje.“

 

Lucie Nováková

Zástupce vedoucího RDC Liberec

S organizací ADRA Lucie spolupracuje od roku 2020. V liberecké pobočce dělá to, co je zrovna potřeba, aby všechno pokud možno hladce běželo. Síťuje koordinátory dobrovolníků, stará se o komunikaci s úřady i organizacemi, připravuje Krajské týdny pro neziskový sektor, podporuje dětské centrum Slunéčko, Ukrajinský klub, projekt Pomáhat je hustý a pracuje na dalších projektech.

 

 

 

Alena Kejzarová

Koordinátor komunikace

Alena je v neziskovém sektoru od roku 2018, do liberecké pobočky ADRA ji přivedly Krajské týdny pro neziskový sektor. Stará se o komunikaci s médii a koordinuje neziskové organizace v Libereckém kraji.

 

 

Petr Máška

Vedoucí pobočky ADRA Česká Lípa a koordinátor dobrovolníků

Původně jsem pracoval jako profesionální ekolog, s organizací ADRA spolupracuji od roku 2002. V roce 2009 jsem založil pobočku ADRA v České Lípě, která nyní poskytuje informační služby pro rodiny ve finanční tísni a zprostředkovává dobrovolnickou službu pro 15 přijímacích sociálních a zdravotnických organizacích na Českolipsku. Mezi lety 2017 až 2019 jsem organizoval udílení ceny Křesadlo pro dobrovolníky Libereckého kraje. Jsem hlavním spolupracovníkem Regionálního dobrovolnického centra Libereckého kraje pro Českolipsko. 

 

Kateřina Hejdová

Koordinátorka Dobropointu Česká Lípa

V organizaci ADRA jsem začala působit v roce 2012 jako dobrovolnice v Domově pro osoby se zdravotním postižením, dobrovolnicí tam jsem dodnes. Pracuji jako obchodní manažerka, také učím francouzštinu. Ráda se potkávám s lidmi z různých koutů světa, baví mě cizí jazyky a rozmanitá práce. Regionální dobrovolnické centrum má podle mě velký potenciál a jsem ráda, že můžu být jeho součástí. Dobrovolníkům poskytne přehled o tom, kde je třeba pomáhat, organizacím zase nabízí platformu pro prezentaci svých aktivit. Oběma může usnadnit vzájemné propojení. Jsem vdaná, mám dvě děti, ráda čtu, kulturně žiju a rekreačně sportuju. 

 

 

Co děláme

Vedeme agendu dobrovolníků a organizací poptávajících dobrovolníky a snažíme se obě strany propojit a to jak z hlediska lokality, tak oblasti zájmů dobrovolníka.

 

 

 

Pošlete to dál: