Služby

Cílem Regionálního dobrovolnického centra je propojovat dobrovolníky s organizacemi, které jejich pomoc potřebují.

Naším záměrem je, aby žádná pomoc nezapadla, ale naopak se dostala přesně k tomu, kdo ji potřebuje nejvíce. Z toho důvodu vedeme podrobnou databázi organizací a programů, které dobrovolnickou pomoc vyhledávají nebo nabízí. Stejně tak neustále doplňujeme databázi zájemců o dobrovolnictví. Na základě preferencí dobrovolníků a požadavků jednotlivých organizací následně pomáháme domluvit spolupráci, která bude obohacující jak pro organizaci, tak pro samotného dobrovolníka.

Aktuální stav databáze podle okresů Libereckého kraje, kde je dobrovolnictví realizováno:

 

Na našem webu informujeme o novinkách z oblasti dobrovolnictví v kraji, upozorňujeme na aktuální dobrovolnické výzvy a možnosti, jak se zapojit. Nezapomínáme informovat o případných legislativních změnách i o dotačních příležitostech v oblasti dobrovolnictví.

Přečtěte si aktuality ze světa dobrovolnictví, podívejte se na zajímavé události.

 

 

 

Poradenství

Udělat první krok není nikdy lehké. Rádi bychom proto podpořili všechny, kdo se chtějí zapojit do veřejného dění, ale bojí se, nebo nevědí, jak začít. Zájemci o dobrovolnictví se na nás mohou kdykoliv obrátit s prosbou o radu či pomoc, a to buď e-mailem, telefonicky, nebo mohou přijít osobně ve sjednaném čase do naší kanceláře v ulici Železná 253/20, Liberec 1, 460 01.

Odborné poradenství nabízíme i organizacím, které hledají dobrovolníky pro svůj projekt. Do oblasti dobrovolnictví nepřicházíme jako nováčci. S organizací dobrovolníků máme mnohaletou zkušenost z činnosti v humanitární organizaci ADRA, která Regionální dobrovolnické centrum provozuje.

Obracet se na nás můžete s otázkami na:

  • legislativní úpravy dobrovolnictví a povinnosti z této legislativy vyplývající,
  • akreditační řízení Ministerstva vnitra,
  • dotací ministerstev pro oblast dobrovolnictví,
  • založení nové dobrovolnické organizace nebo nového projektu/programu organizace, které se budou týkat dobrovolnictví.

 

Poradna

 

Školení a semináře

V rámci naší činnosti nabízíme i školení pro dobrovolníky i koordinátory dobrovolníků, dobrovolnické organizace nebo pro kontaktní osoby přijímajících organizací v kraji. ADRA v České republice organizuje největší síť dobrovolnických center. Věříme proto, že naše zkušenosti pomohou dobrovolníkům i organizacím, pro které poskytujeme školení zdarma.

Co nabízíme?

  1. Poradenství pro zájemce o dobrovolnictví.
  2. Poradenství pro organizace zabývající se dobrovolnictvím.
  3. Školení koordinátorů (aktuální legislativa, dobrovolnictví, práva a povinnosti dobrovolníků, komunikace s dobrovolníky, úvod do supervize, fundraising, republikové a krajské koncepce rozvoje dobrovolnictví, syndrom vyhoření, čerpání dotací, vyúčtování, faktury, pojištění, obsahy výročních zpráv, práce s webem a sociálními sítěmi, PR aktivity, event management).
  4. Školení dobrovolníků (práva a povinnosti dobrovolníků, popis možností dobrovolnictví s přehledem dobrovolnických organizací a příležitostí k dobrovolnictví v kraji, co od dobrovolnictví očekávat, syndrom vyhoření, úvod do supervize, seznámení s minimálními standardy práce s dětmi a mládeží, seniory, osobami zdravotně postiženým, menšinami, případně dalšími skupinami obyvatel uvedenými v § 2 zákona o dobrovolnické službě dle zaměření zájmu dobrovolníků, event management, úvod do PR, úvod do fundraisingu).

 

Stáhněte si náš informační leták (PDF k vytisknutí)

 

Načítám... Načítám...

 

 

Odkazy

ADRA, o.p.s.

Dobrovolnické centrum ADRA Liberec

Ministerstvo vnitra ČR – základní informace o dobrovolnické službě

Dobrovolnik.cz – informace o dobrovolnictví v republice

Odkazy na další Regionální dobrovolnická centra v České republice najdete v sekci Kontakty.

 

Chcete od nás dostávat užitečné informace e-mailem?
 

 

Pošlete to dál: