ADRA hledá dobrovolníky ve Cvikově a v Novém Boru

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte?

Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s OSTARA, p.o. (dříve Domov pro osoby se zdravotním postižením Mařenice), hledají dobrovolnici pro konkrétní klientku, která bydlí v domě OSTARA ve Cvikově (Pivovarská 693) pro společné vyjížďky na in-line bruslích.

Úlohou dobrovolníků v OSTAŘE je být společníkem pro trávení volného času s lidmi s mentálním postiženým (povídání, čtení, ruční práce, hry, procházky, doprovázení apod.).

Dále ADRA,o.p.s. hledá dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro seniory nebo pro zdravotně postižené v Novém Boru (v rámci spolupráce s Městem Nový Bor, Sociálními službami Nový Bor a s OSTARA, p.o. ).

Hledáme dobrovolnice pro tři konkrétní klienty, jednu seniorku z DPS a dvě zdravotně postižené klientky – jedna je ve své domácnosti (hledá společnici) a druhá je v sociálním zařízení OSTARA, p.o. v Revoluční ulici 920 za divadlem (hledá dobrovolnici se zájmem o stolní a PC hry).

V případě vašeho zájmu se můžete obrátit buď telefonicky na tel. 777 088 871 nebo na e-mail: petr.maska@adra.cz.

Humanitární organizace ADRA byla založena v roce 1957 v USA a pobočka v ČR působí od roku 1992. V současné době působí v ČR 15 dobrovolnických center ADRY s více jak 3 100 dobrovolníky v 72 městech a 202 sociálních a zdravotních organizacích (domovy pro seniory, dětské domovy, nemocnice apod.) a v domácnostech seniorů a zdravotně postižených.

 

 

 

Pošlete to dál: