Školení koordinátorů dobrovolníků

Ve čtvrtek 20. května proběhla v Liberci první část školení koordinátorů dobrovolníků. Měli jsme velkou radost, že jsme mohli setkání uskutečnit naživo, přestože bylo nutné dodržet některá povinná opatření. Po roce stráveném za obrazovkami pro nás bylo milé a vzácné potkat se tváří v tvář.

jem o účast byl veliký. Přišli zástupci z mnoha organizací, kteří s dobrovolníky pracují, nebo by si přáli dobrovolnické aktivity zavést. V prostorách Centra Protěž, které bylo naším hostitelem, jsme se setkali s pracovníky Člověka v tísni, Domova Maxov, Dobrovolnického centra Dobromysl, Hospice svaté Zdislavy, Naděje, Centra Lira, DRAKu, přivítali jsme i návštěvu z daleka – z Oblastní charity Jičín.

Během celodenního programu jsme se věnovali různým tématům – jak dobrovolníky získat, jak je udržet, hovořili jsme i o zákonném rámci a pojištění. Narazili jsme také na témata, jimž bychom se chtěli dále věnovat, například jak lépe oslovit s nabídkou dobrovolnictví seniory, nebo jaké zkušenosti z online světa můžeme smysluplně využít do budoucna. Rádi bychom se nad nimi společně setkávali na „snídaních koordinátorů“, které chceme pravidelně pořádat od podzimu letošního roku.

Anna Klímová a Michal Čančík, kteří školení vedli

Součástí školení bylo zadání domácí práce – e-learningu, jehož výstupům se budeme věnovat v druhé části školení, 10. června 2021. Úkolem domácího studia je seznámit se s weby dobrovolnických organizací a kriticky je zhodnotit a dále se zamyslet nad specifiky dobrovolnického programu ve své vlastní organizaci, tak, aby je bylo možné jej představit ostatním a získat od nich zpětnou vazbu i různé podněty ke zlepšení.

Pošlete to dál: