Dobrovolnické organizace a programy

Centrum Slůně spojuje a šíří radost

Zpívání koled maminek s dětmi za okny Alzheimer centra

Rodinné centrum Slůně, zastoupené dámami Ivou Kovandovou, Dagmar Turkovou a Michaelou Čapkovou, dalo dohromady 164 dárků, aby je mohlo darovat klientům z Alzheimer centra. Maminky s dětmi přišly předat dárky osobně a klienty potěšily malým koncertem před okny zařízení. Pro klienty to bylo příjemné rozptýlení a z dárečků se všichni těšili. Letos se tato společná událost konala již po páté.

Radost ze setkání za sklem v Alzheimer centru

Spřátelené organizace Centrum Slůně a Alzheimer centrum spolu tento rok pořádaly již několik akcí. V létě se na zahradě zařízení konalo divadlo souboru Koloběžka, které bylo určené jak pro děti, tak pro klienty z Alzheimer centra. Na podzim si klienti s dětmi zase společně zazpívali a zacvičili. Tyto mezigenerační akce, kde dochází ke kontaktu těch nejmenších se seniory, dokáží potěšit a nabít energií všechny zúčastněné.

Centrum Slůně každoročně obdarovává i děti klientek Azylového domu Jonáš a děti z rodin zapojených do sociálně aktivizační skupiny Startér ve Farní charitě.  Tento rok již potřetí daly dohromady mladé dámy ze Slůněte početnou komunitu svých příznivců a díky nim nasbíraly neuvěřitelných 192 dárků pro děti z charitních sociálních služeb z Českolipska a Novoborska.

Rodinné centrum Slůně pořádá různé kurzy, besedy a webináře pro rodiče. Nabízí také cvičení pro malé děti, kojence nebo těhotné ženy, a věnuje se podpůrným programům na téma rodičovství, partnerské komunikace či kojení, které jsou vedené zkušenými lektory.

Děkujeme těmto aktivním ženám za charitativní a podpůrnou činnost, které není nikdy dost!

 

 

Fotodokumentace pochází z veřejné Facebookové stránky Alzheimer centra.

Pošlete to dál: