Události

Den otevřených dveří

Dne 15. října proběhne v Regionálním dobrovolnickém centru Libereckého kraje druhý Den otevřených dveří. Jste srdečně zváni.

S velkým úspěchem proběhl v úterý 15. září 2020 první Den otevřených dveří v Regionálním dobrovolnickém centru Liberec. Seznámit se s činností centra, prohlédnout si nabídku dobrovolnických programů v Libereckém kraji a informovat se o možnostech spolupráce přišli zástupci celkem 16 organizací i zájemci z řad veřejnosti. Prostory na Sokolovském náměstí tak navštívili mimo jiné pracovníci Zoo Liberec, Člověka v tísni, Krajské nemocnice Liberec, Domova pro seniory v Maxově a dalších organizací. Všem se ochotně věnovali lidé, kteří centrum vedou. „Vnímám akci velmi pozitivně, bylo to opravdu milé setkání, jsem rád, že je veliký zájem o vzdělávání i o spolupráci,“ říká vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Michal Čančík. „Měl jsem radost, že tu byli jak zástupci neziskovek, tak příspěvkových organizací i lidé z magistrátu. Vnímám, že se v rámci Libereckého kraje děje mnoho skvělých aktivit, je tu potenciál na rozvoj i spousta skvělých nápadů. Je toho mnoho, co se dá v dobrovolnictví udělat.

Spokojená byla také Anna Klímová, asistentka vedoucího regionálního pracoviště a koordinátorka dobrovolníků. „Hodnotím celou akci dobře, nesla se v přátelském duchu. Potěšil mne velký zájem o možnost se propojit, navázat spolupráci.“ Některé organizace přišly už i s konkrétními návrhy: „Například společně se Zoo Liberec jsme diskutovali o zřízení charitativního obchůdku, který by pomohl rozvoji dobrovolnických programů. Mnoho organizací má také zájem o školení koordinátorů.“

Ne všichni měli možnost 15. září přijít, a proto proběhne 15. října 2020 od 10:00 do 15:00 v Regionálním dobrovolnickém centru Liberec pokračování Dne otevřených dveří. Ovšem s malými obměnami, které jsou dány aktuální situací.

Tentokrát je nutné se předem nahlásit u Anny Klímové (kontakt je uvedený dole), protože bude mít každá organizace i zástupci veřejnosti přidělený časový úsek, abychom dodrželi maximální povolený počet osob. Není však třeba to vnímat pouze jako omezení. Tím, že bude mít každá organizace čas vyhrazený jen pro sebe, budou mít pracovníci dobrovolnického centra dostatečný prostor i klid na to, aby se hostům pozorně věnovali. Setkání proběhnou podle platných hygienických pokynů, vezměte si prosím s sebou roušku.

Srdečně jsou zváni všichni pracovníci místních dobrovolnických center, organizací, které vysílají nebo přijímají dobrovolníky i zájemci o dobrovolnictví z řad veřejnosti. Co návštěvníky čeká? Dozvíte se o službách Regionálního dobrovolnického centra, o tom, čím by mohlo pomoci právě Vaší organizaci, seznámíte se s nabídkou dotačních programů i možností školení pro Vaše pracovníky. K dispozici Vám budou i příklady dobré praxe a prohlídka charitativního obchodu.

Regionální dobrovolnické centrum je tu pro Vás, vzniklo s cílem propojit a podporovat dobrovolnictví v Libereckém kraji. Věříme, že i tento Den otevřených dveří nám pomůže tento cíl naplnit, a těšíme se na setkání s Vámi.

Pokud si přejete přijít, obraťte se prosím na Annu Klímovou, která s Vámi dojedná čas Vaší návštěvy:

Anna Klímová

Asistentka vedoucího regionálního pracoviště a koordinátorka dobrovolníků
Mobil: 605 254 555
E-mail: anna.klimova@adra.cz

Další informace o akci

 

Podívejte se, jak to všechno probíhalo

 

 

 

Pošlete to dál: