Aktuality

Dobrovolnictví jako světová výzva

Budete sledovat přímý přenos korunovace Karla III.? Pak by vám neměla uniknout výzva královské rodiny ke DNI DOBROVOLNICTVÍ. Vzbudí apel královské rodiny pozornost také u nás?

Národní asociace dobrovolnictví ve spolupráci s HERO CLAN oslovili britského velvyslance Matta Fielda a jeho zástupkyni Kate Davenport s cílem zaujmout českou veřejnost pro dobrovolnictví a vyzvat občany k následování osobního příkladu královské rodiny.

Lenka Vonka Černá, předsedkyně Národní asociace dobrovolnictví říká: „Navštívili jsme britské velvyslanectví a představili pestré dobrovolnické možnosti, jak a kde se nejen pan velvyslanec, ale také pracovníci ambasády mohou dobrovolnicky zapojit. Dobrovolnictví je pro každého, v dobrovolnických centrech nabídneme zájemcům více možností, ze kterých si vybírá. Pokud je to potřeba, dostane se novému dobrovolníkovi potřebné proškolení“. Zástupci britského velvyslanectví, kteří nastoupili do České Republiky teprve nedávno, si pro své dobrovolnické působení vybrali domov Sue Ryder, kde s nimi proběhlo první dobrovolnické odpoledne.

Rádi bychom v české společnosti dobrovolnictví popularizovali, na sociálních sítích představíme, co všechno se pod ním skrývá, jaké jsou možnosti.

„Rádi bychom v české společnosti dobrovolnictví popularizovali, na sociálních sítích představíme, co všechno se pod ním skrývá, jaké jsou možnosti. Může jít např. o úklid lesa nebo části obce, návštěvu osamělého seniora ve vaší ulici, pamlsky pro zvířata v útulku nebo například darování knih do knihobudky. Pan velvyslanec Matt Field si vybral Domov Sue Ryder a nám se podařilo zorganizovat krásné odpoledne s povídáním o životě v Česku spolu se zpěvem českých písní v houslovém doprovodu jeho zástupkyně Kate Davenport. Bylo to krásné dobrovolnické setkání.“ Doplňuje Veronika Procházková, zakladatelka a ředitelka organizace HERO CLAN, která rozvíjí expertní dobrovolnictví v Česku.

 

Pošlete to dál: