Události

Týden pro dobrovolnictví

V rámci Krajského týdne pro neziskový sektor proběhne i Týden pro dobrovolnictví!

Všichni toužíme po podobných věcech. Přejeme si zdraví, krásnou rodinu, naplňující práci, malebnou krajinu, ve které bychom mohli žít a sdílet svůj život s ostatními. Jsou chvíle, kdy se naše touhy naplňují a téměř se svých snů dotýkáme. Je ale mnoho jiných chvil, kdy se cíl naší touhy zdá nedosažitelný, chvil, které jsou pro nás těžké a kdy se cítíme zle. Do našich životů nezvaně, ale přirozeně vstupuje bolest, nemoc, osamění, smrt, či smutek a my se s nimi potřebujeme srovnat.

Je důležité, abychom v takových chvílích nezůstali sami. Aby byl poblíž někdo, kdo dokáže naše trápení pochopit, poradí nám, nebo s námi jen tak půjde kousek cesty. Kdo nás potěší návštěvou v nemocnici, uvaří nám kávu v hospicové čajovně, sdílí s námi, jak se on sám vyrovnával s těžkou chorobou. Někdo, kdo bude vědět, jak přistoupit k našemu autistickému dítěti, kdo se sám dokázal srovnat s odchodem blízkého člověka, kdo dokáže s láskou a citem pečovat o krajinu.

V libereckém kraji je takových lidí spousta. Pojďme si jich všimnout, dát jim prostor a poděkovat jim za jejich práci pro nás.

Srdečně Vás zveme do Krajské vědecké knihovny na Krajské dny pro NEziskový Sektor 2022!

Od 3.2. do 3.3. 2022 jsou pro Vás připraveny přednášky, výstava, prezentace neziskovek, prázdninové dílny pro děti, divadelní představení, taneční dílna, týden pro dobrovolnictví s koncertem pro poděkováhní dobrovolníkům, charitativní bazar a mnoho dalších aktivit. Bude-li potřeba, pojedeme online!

Pošlete to dál: