Události

5. 12. Mezinárodní den dobrovolníků

Děkujeme vám všem, kteří jste udělali krok navíc, opustili jste svou komfortní zónu, abyste někomu pomohli, rozdělili se o chvilku času nebo pozornosti.

Dobrovolníci nejsou jen ti, kteří jsou registrováni v nějaké organizaci. Většina dobrovolnictví probíhá úplně skrytě, v tom, jak se chováme ke svým bližním. V tom, nakolik přistupujeme k sobě i k ostatním s dobrou vůlí. Není to nějaký izolovaný čin, ale spíše způsob existence, kdy jsme vděčni za dar života sebe i ostatních a přejeme si pro sebe i pro ně dobro.

Mezinárodní den dobrovolníků je svátek připomínaný každoročně 5. prosince. Vyhlásila jej Organizace spojených národů, prvně se slavil roku 1986. Svátek slouží k připomenutí důležitosti dobrovolnické práce pro společnost.

Podle Českého statistického úřadu bylo v ČR v roce 2018 celkem 142 664 neziskových organizací, které koordinovaly práci 32 455 dobrovolníků. Dobrovolníci v Česku odpracovali za jeden rok téměř 57 milionů dobrovolnických hodin a darují tak ročně společnosti v přepočtu více než 9 miliard Kč.

Více o statistice a přínosech dobrovolnictví v našem článku.

 

 

 

Pošlete to dál: