Čmelák – Společnost přátel přírody, z. s.

Podrobnosti o organizaci / programu

0 Reviews

Warning: Undefined array key "featured_badge" in /data/web/virtuals/246832/virtual/www/subdom/lk/wp-content/plugins/directorist/includes/model/SingleListing.php on line 415

Čmelák – Společnost přátel přírody, z. s.

Čmelák - Společnost přátel přírody je neziskovou organizací, jejímž posláním je chránit, rozmnožovat a obnovovat rozmanitost přírody. Své aktivity propojuje s ekologickou výchovou a osvětou. Pro lidi a pro přírodu.

Čmelák je organizace, která již 25 let trpělivě, krok za krokem, přetváří konkrétní místa  v krajině tak, aby na nich dostala prostor příroda. Ne zisk ani soukromé zájmy, ale příroda. Naše krajina potřebuje více stromů a keřů, více vodních ploch, pestřejší smíšené lesy a méně chemických postřiků, průmyslových hnojiv a betonových ploch.

Globální oteplování i úbytek biodiverzity jsou jen logickým důsledkem našeho chování. Snažíme se to měnit. Na konkrétních lokalitách, krok za krokem. Je to úmorné, náročné, špatně placené, ale výsledky nám čím dál více ukazují, že naše práce má smysl. Lokality, které proměňujeme, se stávají místy nejen pro přírodu, ale také pro lidi. Nevytváříme uzavřené rezervace, naopak.

Věříme, že místa plná přírodních krás mohou lidem pomoci uvědomovat si pouto, která nás s přírodou pojí. A připomínat, o co přicházíme, pokud žijeme v krajině, kde je vše podřízeno maximalizaci ekonomickému zisku. Budeme opravdu rádi, když se do našich aktivit rozhodnete také zapojit. Možností je celá řada. Dobrovolníci se mohou mohou zapojit do akcí v terénu (sázíme stromy a keře, hloubíme nové tůně, staráme se o unikátní přírodní lokality, pěstujeme si vlastní sazenice, čistíme potoky, pořádáme akce pro veřejnost, děti, mládež i dospělé). Mohou se zapojit i do marketingu, fundraisingu, komunikace na sociálních sítích a dalších činností. Další ruce nebo hlava jsou vždy fajn –  práce je víc, než dokážeme sami zvládnout.

Zaměření činností dobrovolnictví

Údaje o organizaci

Statutární zástupce
Mgr. Jan Korytář - předseda spolku
Kontaktní osoba
Bc. Jana Bujoková
46747362
Pobočky pro veřejnost na více místech
Ne
Akreditace dle zákona č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě
NE
Poskytuje školení pro dobrovolníky?
Ano
Rozsah poskytovaných školení – časová dotace (počet hodin)
2 x za rok
Typ poskytovaných školení
konkrétní terénní činnost - jak obnovovat přírodu
Poskytuje organizace další podporu dobrovolníkům?
Úhrada ubytování nebo cestovného Ocenění, dárky

Kontaktní informace

Kontaktní telefon
Kontaktní telefon 2
PSČ
460 10
Pošlete to dál: