Události

Dobropoint Česká Lípa otevřel své dveře veřejnosti

V pátek 4.6.2021 proběhl první ze dvou dní otevřených dveří českolipského Dobropointu. S velkým potěšením jsme přivítali jak zástupce organizací, které dobrovolníky hledají, tak studenty a seniory, kteří se o dobrovolnictví zajímají. 

Den otevřených dveří probíhal v silné sestavě. Na představení projektu Regionálního dobrovolnického centra jsme nebyli sami (vedoucí českolipského Dobropointu Petr Máška a koordinátorka Kateřina Hejdová). Na pomoc nám přijeli kolegové z Liberce – Anna Klímová a Michal Čančík. Společně jsme měli příležitost mluvit se zástupci organizací z cvikovské Ostara, p.o., z českolipského ZO ČSOP Aron nebo se Seniory ČR z Nového Boru, kteří nám představili své organizace a informovali nás o možnostech uplatnění dobrovolníků. A kromě studentů a seniorů si s námi o dobrovolnictví přišla popovídat také vedoucí komunitního plánování v České Lípě Iva Frömmelová.

Cílem otevřených dveří Dobropointu bylo představit projekt Regionálního dobrovolnického centra a nabídnout organizacím, které sídlí na Českolipsku a hledají dobrovolníky, zápis do naší databáze. Potenciální dobrovolníky jsme naopak informovali o možnostech, kde by jejich pomoc byla potřeba.

Zvali jsme také na bezplatné školení koordinátorů dobrovolníků, které je v Dobropointu naplánované na 24.9. a 7.10.2021.

Pro ty, kteří se k nám 4.6. nestihli dostavit, ale přesto o to mají zájem, máme dobrou zprávu. Své dveře otevíráme i v pátek 18.6.2021. Moc rádi si s vámi popovídáme a prodiskutujeme vaše podněty, zkušenosti a přání v oblasti dobrovolnictví a v případě zájmu se s vámi rádi domluvíme na spolupráci.

Pošlete to dál: