Aktuality

Křišťálový trh v Liberci – dobrovolníci, hlaste se!

Už tento pátek a sobotu se můžete vypravit na Křišťálový trh do Krajské vědecké knihovny Liberec. Můžete se těšit na stánky se sklářskými výrobky, designem, ukázkou řemesel, workshopy a na doprovodný program pro celou rodinu.

Hledají se dobrovolníci!

Stále se hledají dobrovolníci na pomoc s postavením Křišťálový trh v  Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Kdy bude pomoc nejvíce potřeba?

V pátek 14.10. od 10 do 12 hodin
V sobotu 15.10. od 16 do 17 hodin

Co budete dělat?

Stěhovali stolky a židle. Organizovali prodejce.

Co za pomoc dostanete?

Kávu, občerstvení z Puku a knihovní kavárny (a samozřejmě neskonalý obdiv týmu).
Prosím pište do zprávy na Facebooku Visit Crystal Valley nebo mailem na: info@crystalvalley.cz 

Na co se návštěvník může těšit

Více než tři desítky firem představí své křehké výrobky na dvoudenní akci v centru Liberce. Nebude chybět ani sklářská huť přímo před knihovnou a skvělý doprovodný program.

Malé rodinné podniky i velké sklářské firmy z celého Libereckého kraje se představí v prostorách liberecké knihovny na Křišťálovém trhu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na produkty ze sklářských dílen, ale také na designové stánky. Pro děti budou připraveny dílničky, divadlo a nebo filmové pásmo se sklářskými pohádkami. Po celou dobu konání je připravený bohatý doprovodný program. DJ’s, artistické vystoupení, animované pohádky a divadelní představení. Z Lindavy přiveze svou mobilní sklářskou pec sklárna AJETO. Akci navštíví i obří loutka Skláře.

Páteční podvečer navíc nabídne od 18 hodin moderovanou besedu s významnými skláři z místního regionu. Například s Petrem Novotným, který má své sklářské studio a muzeum uměleckého skla v Novém Boru, s Karlem Sobotkou z Těpeř na Jablonecku, jediným foukačem skleněných figurek v České republice, Ladislavem Ševčíkem, jehož broušené sklo znají i na japonském císařském dvoře a také se skláři, kteří po roce 1989 obnovili rodinnou sklářskou tradici v Železném Brodě a jejich úspěšná firma Halama letos mohla oslavit úctyhodné  90. narozeniny. Vladimír Klein je rodákem ze Slovenska, vystudoval v Kamenickém Šenově a pokračoval na pražské UMPRUM. Zkušenosti jako sklářský výtvarník a lektor předával svým studentům v Japonsku, Belgii, Německu nebo Spojených státech.

zdroj programu: https://www.kudyznudy.cz/akce/vikend-kristaloveho-udoli

 

Pošlete to dál: