Online konference Mentoringové programy s dětmi – současnost a budoucnost

Ve čtvrtek 11. února 2021 se koná online konference s názvem Mentoringové programy s dětmi – současnost a budoucnost. Pořadatelem konference je Organizace pro pomoc uprchlíkům a parterem je Národní asociace dobrovolnictví.

 

Program a témata konference

9:30 – 10:00 Připojování účastníků konference přes aplikaci Zoom

10:15 – 10:45 Mentoringem k integraci Pavla Merhautová (OPU)

10:45 – 11:15 Mentoring dnes. Co již víme a na co se potřebujeme dál ptát (Pět P vs. svět) Ivana Hradecká (Hestia)

11:00 – 11:45 Jak evaluovat mentoring? Lucia Kossárová (spoluzakladatelka programu Buddy; SK)

11:45 – 12:15 Respekt ve vztazích a výchově Tatjana a Pavel Kopřivovi (respektovani.cz)

12:15 – 13:00 Přestávka

13:00 – 15:30 Workshop I. – Co dělat, aby vám dobrovolníci neutekli – Bohdana Břízová (co je pro dobrovolníka důležité, jak připravit příjemné a motivující prostředí, chuť se rozvíjet a zůstat zapojen)

13:00 – 15:30 Workshop II. – Jak vytvářet vztahy, které obohacují? Tatjana a Pavel Kopřivovi (ukázky respektující a nerespektující komunikace, porovnání mocenského a demokratického modelu výchovy a vztahů; jak uplatňovat nároky s ohledem na lidskou důstojnost; čím můžeme nechtěně přispívat k budování závislosti na autoritě a jak namísto toho pěstovat zodpovědnost a férovost)

Odpolední workshopy jsou realizovány pouze pro zaměstnance členských organizací a z kapacitních důvodů je nutné se předběžně přihlásit na specifický workshop (prosím uveďte při registraci na konferenci, o který workshop máte zájem, příp. kolik osob za vaši organizaci).

Pro další informace kontaktujte organizátorku konference Pavlu Merhautovou (pavla.merhautova@opu.cz), popř. za partnera konference NAD Bohdanu Břízovou (bohdana.brizova@tempericb.cz).

 

Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) pomáhá uprchlíkům a cizincům v České republice již od roku 1991. Je to nevládní a nezisková organizace, která bezplatně poskytuje právní a sociální poradenství svým klientům, pořádá vzdělávací programy pro laickou i odbornou veřejnost a další aktivity na podporu integrace cizinců.

Národní asociace dobrovolnictví je zastřešujícím občanským sdružením pro právnické osoby (zpravidla organizace, které realizují nějaký typ dobrovolnického programu) a fyzické osoby (jednotlivci, kteří sympatizují a aktivně podporují cíle asocice).

 

 

Pošlete to dál: