Spolek Fortuna in Natura otevřel komunitní zahrádku

Spolek Fortuna in natura otevřel v České Lípě koncem srpna komunitní zahradu Violka. Najdete ji v Plynárenské ulici. Toto místo má sloužit k potkávání lidí z různých generací a umožnit sociální začleňování. Můžete zde také komunitně pěstovat ovoce a zeleninu.

Zakládající členka a jednatelka spolku Lenka Binderová pro Českolipský deník uvedla: „Založit komunitní zahradu jsme se rozhodli už loni. Brali jsme to jako výzvu vzhledem k lokalitě, kde se nachází naše kancelář. Doposud tu nebyl prostor, kde by se děti a dospělí mohli scházet a trávit volný čas.“  Fortuna in Natura tím doplňuje své další aktivity zaměřené hlavně na lidi postižené sociálním vyloučením, seniory, zdravotně postižené nebo menšiny žijící na Českolipsku.

Spolek  na následující měsíce připravil několik akcí, které se v zahradě Violka uskuteční a zve na ně širokou veřejnost.

Nejbližší akce se koná 5.9.2021. Těšit se můžeme na českolipský SWAP zaměřený na školní potřeby a pomůcky – co nepotřebujete, přinesete a odnesete si domů to, co se vám hodí.

Dále se plánuje vyrábění draků, výměnná burza semen a sazenic, dýňování, vyrábění vánočních dekorací a koncem roku se uskuteční i charitativní koncert. Zkrátka se tu budou dít věci, na které se stojí za to přijít podívat. Podrobné informace najdete na Facebooku nebo na webových stránkách spolku.

 

 

 

Pošlete to dál: