Aktuality

Spolu nám to půjde ještě líp!

Organizace Líp a spolu, která poskytuje podporu dětem i dospělým s poruchou autistického spektra a jejich rodinám nejen na Českolipsku,  hledá dobrovolníky do svých řad!

  • Chcete se zapojit do péče o děti s autismem? Chtěli byste s nimi trávit čas v centru nebo jim asistovat na táborech či v rodinách?
  • Vyznáte se v IT či v sociálních sítích? Chcete pomoct s administrativou nebo propagací?

Pokud jste odpověděli alespoň na jednu otázku ano, neváhejte kontaktovat koordinátora dobrovolníků Ing. Petra Mášku e-mailem: petr.maska@adra.cz nebo na tel: 607 047 522.

Prostředí v Líp a spolu je velmi vstřícné, přátelské a kromě toho, že pomůžete, poznáte i něco nového.

Líp a spolu hledá také dobrovolníky, kteří by se zapojili do tzv. homesharingu. Co to znamená homesharing?  Jedná se o formu odlehčovacího pobytu založeného na komunitní pomoci. Umožňuje pravidelný pobyt dítěte nebo dospělého s mentálním nebo kombinovaným postižením v domácnosti tzv. hostitele. Hostitelská rodina je plně proškolena. Tato forma neformálního pečovatelství pomáhá odlehčit primární rodině člověka s diagnózou poruchy autistického spektra. Důležitá je pravidelnost, dlouhodobost a dobrý vzájemný vztah mezi hostitelem a člověkem, kterému homesharing poskytuje.

Odbornými partnery výzvy jsou organizace Děti úplňku a Rodinné integrační centrum. Projekt zavádění metody Homesharing finančně podporuje  ABAKUS – nadační fond zakladatelů Avastu.

Pokud máte zájem registrovat se jako hostitel, prosím, kontaktujte Ing. Radku Ondruškovou, koordinátorku projektu Homesharing, na tel.: 733 706 309 nebo e-mailem na: radka.ondruskova@lipaspolu.net

Stáhněte si informační leták (PDF).

 

 

 

 

Pošlete to dál: