Aktuality

V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor

Představení práce neziskových organizací, přednášky, poradenské služby, výstavy, konference o dobrovolnictví, prázdninové dílny pro děti, divadlo nebo koncert – to vše nabídnou Krajské týdny pro neziskový sektor, které se konají od 3. února do 3. března v liberecké knihovně. Záštitu nad událostí převzal krajský radní Jiří Ulvr.

 „Jsem rád za uspořádání této akce, která se bude věnovat neziskovému sektoru a jež si bezesporu zaslouží naši pozornost. Role neziskových organizací v naší společnosti a jejich zásluhy, a to mě velice mrzí, jsou často neprávem opomíjeny, dehonestovány či zlehčovány. Pevně věřím, že se v týdnech pro neziskovou oblast, jež jsou přehlídkou jejich práce a činnosti, pokusí pořadatelé tento mýtus nejenom vyvrátit, ale i uvést na pravou míru jejich skutečné poslání a významný přínos pro nás pro všechny. To jim totiž po právu náleží,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

 „Jsem rád za uspořádání této akce, která se bude věnovat neziskovému sektoru a jež si bezesporu zaslouží naši pozornost.” Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Liberecký kraj je partnerem řady neziskových organizací, na jejichž činnost pravidelně přispívá penězi z krajského rozpočtu i z výtěžků benefičních akcí, jakou je například tradiční hejtmanský ples. Kraj také nabízí poradenské služby, metodiku pro neziskovky či pořádá setkání a semináře.   

Krajské týdny pro neziskový sektor se konají v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Tentokrát nesou podtitul „Společně pomáhat je radost“. Aktivity připravuje Asociace nestátních neziskových organizací Libereckého kraje a Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje.

Další informace a aktuální program naleznou zájemci zde: www.tynes.cz.

Záznam tiskové konference na Facebooku.

 

Pošlete to dál: