Události

Začaly Krajské týdny pro neziskový sektor

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje je spolu s Asociací nestátních neziskových organizací Libereckého kraje organizátorem letošních Krajských týdnů pro neziskový sektor – Týnes 2022. Cílem je ukázat, že Liberecký kraj má silný a kvalitní neziskový sektor, jehož nedílnou součástí je dobrovolnictví.

Týdny pro neziskový sektor byly slavnostně zahájeny ve čtvrtek 3. 2. vernisáží výstavy, kde jednotlivé neziskovky představují svou činnost. Na vernisáži byl přítomen pan radní Jiří Ulvr z Libereckého kraje, který poskytl celé akci svou záštitu. Vernisáž zpestřily svým vystoupením děti z folklórního souboru Jizerka.

V pátek 4. 2. následovala tisková konference na krajském úřadě. Liberecký kraj k ní vydal také tiskovou zprávu.

Týnes 2022 poběží v Krajské vědecké knihovně v Liberci celý měsíc. Jejich cílem je síťování neziskových organizací i propagace pro veřejnost.

Na co se můžeme těšit? Je připravená krásná výstava, která jednotlivé neziskovky prezentuje. Čeká nás celkem 24 nejrůznějších akcí pro širokou veřejnost, od přednášek, přes tematické semináře až poradny pro veřejnost. Přístup na všechny akce je zadarmo. 

Mysleli jsme i na děti, pro které budou během jarních prázdnin připraveny tvořivé dílny, od pohádkového čtení, přes výrobu mýdel či masopustních masek, až po bouřlivé pokusy s dusíkem. Pro ty nejmenší zahraje loutkové divadlo.

 Uskuteční se také Dny dobrovolnictví, jejichž cílem je poukázat na množství organizací, které s dobrovolníky pracují, a představit dobrovolnictví jako cennou a smysluplnou variantu trávení volného času. A jako poděkování všem, kteří věnují svůj volný čas a energii druhým, je připraven jazzový koncert nejen pro dobrovolníky. 

Celý program Týnes 2022 naleznete na webu a na fcb.

Věříme, že si v programu každý něco vyberete, že Vás to potěší a inspiruje. Věříme, že Krajské týdny pro neziskový proběhnou pěkně a že se během nich budeme moci s Vámi potkávat tváří v tvář. Taková setkání jsou totiž nejlepší.

Pošlete to dál: