Aktuality

ADRA začala pomáhat také s registrací na očkování proti Covid-19

Regionální televize RTM plus v lednu 2021 natočila a vysílala reportáž o tom, jak humanitární organizace ADRA pomáhá osamělým seniorům v komplikované době šíření nemoci Covid-19.

Michal Čančík, vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Liberec, představil službu, která je zaměřena na pomoc s registrací na očkování proti Covid-19.

 

 

Nabídka platí zejména pro seniory a osoby zdravotně postižené z Turnova a okolí, které žijí osaměle, nemají přístup k internetu nebo si s registrací nevědí rady.

Lidé mohou pro pomoc zavolat na zvláštní linku 728 967 609, a to každý všední den od 9:00 do 15:00 hodin. Zde se koordinátorkou domluví na všem potřebném a nejpozději do druhého dne mohou očekávat vyřízení. Pro žádost o pomoc lze také využít kontaktního a informačního místa umístěného v prostorách Charitativního obchodu v Nádražní ulici 1130 v Turnově.

Kromě pomoci s registrací na očkování ADRA zprostředkuje zajištění nákupů potravin, léků a hygienických potřeb. Obrátit se na ni můžete ale i v případě, že potřebujete poradit či získat informace. Cílem služby je pomoci překlenout složité a nepřehledné období nouzového stavu, překonat obavy a zajistit základní potřeby.

Nákupy a pomoc registrací zajišťují speciálně vyškolení a vybavení dobrovolníci, kteří dbají na zachování všech potřebných proticovidových opatření. Služba je bezplatná.

Službu poskytovanou v období ledna a února 2021 ze svého rozpočtu finančně podpořil Liberecký kraj.

Informační leták (PDF ke stažení)

 

 

Pošlete to dál: