Centrum pro mládež v Neukirchu hledá dobrovolníka z České republiky

Centrum pro mládež Valtenbergwichtel e.V. leží v Německu, v obci Neukirch, nedaleko za hranicí s Libereckým krajem. Od 1. září 2021 hledají dobrovolníka a toto místo je otevřené i pro zájemce z České republiky.

Co je Centrum pro mládež Valtenbergwichtel e.V.?

Centrum se nachází v Neukirchu, na adrese Forstweg 5. Je otevřeným místem pro setkávání dětí a mládeže, pro trávení volného času, pořádá mnoho programů s ekologickou a společenskou tématikou.

Díky rozloze 190 m² nabízí nejen dostatek místa pro mladé lidi a dobrovolníky, ale také prostor pro řadu volnočasových aktivit, koncerty a podobné akce. V podkroví mohou návštěvníci kdykoli hrát kulečník, šipky či stolní fotbal. Důležitým místem pro všechny bruslaře je skatepark „Shorty 01904“. Jako varianta pro špatné počasí nabízí centrum pro mládež v přízemí také vnitřní skate rampu.

Jaká je pracovní náplň dobrovolníka?

příprava a realizace výletů do přírody +++ práce v zahradě +++ pomoc při provádění programů environmentálního vzdělávání +++ pomoc s ekologickými programy pro školní třídy a dětské skupiny v ubytovně Wichtelpension +++ vytváření sítě přeshraniční spolupráce komunit a organizací +++ vytváření dobrých a trvalých mezigeneračních vazeb

Co nabízejí?

Měsíční kapesné 300 eur a také 2pokojový byt vzdálený přibližně 10 km v Kirschau pouze za 100 eur měsíčně. Účast celkem na 25 dnech vzdělávání během roku dobrovolnické služby.

Co požadují?

Věk mezi 18 a 26 lety, znalosti německého jazyka na úrovni B1

Od kdy dobrovolníka potřebují?

Tilo Moritz, koordinátor projektů pro práci s mládeží

Nejlépe od 1. září 2021 (nástup je ale možný i jinak) Doba trvání: nejméně 12 měsíců, maximálně 18 měsíců Pracoviště: Jugendhaus Neukirch, Forstweg 5, 01904 Neukirch

Svou žádost posílejte na adresu: info@valtenbergwichtel.de

Webové stránky centra naleznete zde.

Kontaktní osoba: Tilo Moritz (0171-8177022)

Pošlete to dál: