Člověk v tísni, o.p.s.

Podrobnosti o organizaci / programu

Člověk v tísni, o.p.s.

„Každý je génius, ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“ (Albert Einstein)

Je možné se zapojit dlouhodobě, krátkodobě (např. po čas trvání nouzového stavu v souvislosti onemocněním COVID - 19) a nebo například v rámci plnění praxe na VŠ. V rámci služby "Podpora vzdělávání" hledáme dobrovlníky v rámci těchto činností:

Individuální doučování v rodinách (Liberec, Frýdlantsko, Hrádek nad Nisou, Chrastava a okolí)

Dobrovolník je v případě zájmu přijat, zaučen a dále metodicky veden svým klíčovým pracovníkem. Není třeba speciálního pedagogického nebo jiného vzdělání - stačí trestní bezúhonnost, věk minimálně 15 let a ochota pomáhat. Dítě, rodinu, kde by mohl dobrovolník působit vybírá spolu s klíčovým pracovníkem, podle svých možností a schopností. Klademe důraz na to, aby si rodina a dobrovolník "sedli". Doučování probíhá 1x týdně na cca 90min přímo v rodině za přítomnosti rodiče. Náplní práce dobrovolníka je pomoc s běžnou domácí přípravou, kterou rodina z mnoha důvodů nezvládá - kontrola úkolů, dovysvětlení nepochopené látky a procvičování prostorů pro zlepšení - a zaznemnávání spolupráce do interní databáze Čvt. V době trvání nouzového stavu probíhá doučování online nebo formou zavážky materiálů ve spolupráci se školou.

Skupinové doučování (Liberec)

V případě, že by si zájemce o dobrovolnictví netroufl vést samostatné individuální doučování v rodinách, může se zapojit do skupinového doučování, které vede pracovník Čvt a dobrobolníci pomáhají - podobně jako asistenti pedagoga ve škole. Skupinová doučování byla v době trvání nouzového stavu pozastavena.

Stáž v Předškolním klubu (Liberec)

V případě zájmu o práci s mladšími dětmi, je možno zapojit se do činnosti Předškolního klubu. Klub připravuje děti od 2 do 5 let na přechod do běžné MŠ a úspěšné zahájení školní docházky, sídlí v centru Liberce a je otevřen od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 12:00.

Údaje o organizaci

 • Statutární zástupce

  Bc. Lukáš Průcha (ředitel pobočky)

 • Kontaktní osoba

  Hana Dostálová (koordinátor vzdělávacích služeb)

 • 25755277

 • Pobočky pro veřejnost na více místech

  Ano

 • Akreditace dle zákona č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě

  Ne

 • Poskytuje školení pro dobrovolníky?

  Ano

 • Rozsah poskytovaných školení – časová dotace (počet hodin)

  4x ročně intervizní setkání dobrovolníků a možnost školení v pedagogickém i sociálním směru dle domluvy - časová dotace je velmi individuální

 • Typ poskytovaných školení

  individuální konzultace, školení, webináře

 • Poskytuje organizace další podporu dobrovolníkům?

  Poskytuje dobrovolníkům supervizi, Nabídka vzdělávání, Úhrada ubytování nebo cestovného, Ocenění, dárky, Jiné benefity

Kontaktní informace

Pošlete to dál: