Člověk v tísni, o.p.s.

Podrobnosti o organizaci / programu

0 Reviews

Warning: Undefined array key "featured_badge" in /data/web/virtuals/246832/virtual/www/subdom/lk/wp-content/plugins/directorist/includes/model/SingleListing.php on line 415

Člověk v tísni, o.p.s.

„Každý je génius, ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“ (Albert Einstein)

Je možné se zapojit dlouhodobě, krátkodobě (např. po čas trvání nouzového stavu v souvislosti onemocněním COVID - 19) a nebo například v rámci plnění praxe na VŠ. V rámci služby "Podpora vzdělávání" hledáme dobrovlníky v rámci těchto činností:

Individuální doučování v rodinách (Liberec, Frýdlantsko, Hrádek nad Nisou, Chrastava a okolí)

Dobrovolník je v případě zájmu přijat, zaučen a dále metodicky veden svým klíčovým pracovníkem. Není třeba speciálního pedagogického nebo jiného vzdělání - stačí trestní bezúhonnost, věk minimálně 15 let a ochota pomáhat. Dítě, rodinu, kde by mohl dobrovolník působit vybírá spolu s klíčovým pracovníkem, podle svých možností a schopností. Klademe důraz na to, aby si rodina a dobrovolník "sedli". Doučování probíhá 1x týdně na cca 90min přímo v rodině za přítomnosti rodiče. Náplní práce dobrovolníka je pomoc s běžnou domácí přípravou, kterou rodina z mnoha důvodů nezvládá - kontrola úkolů, dovysvětlení nepochopené látky a procvičování prostorů pro zlepšení - a zaznemnávání spolupráce do interní databáze Čvt. V době trvání nouzového stavu probíhá doučování online nebo formou zavážky materiálů ve spolupráci se školou.

Skupinové doučování (Liberec)

V případě, že by si zájemce o dobrovolnictví netroufl vést samostatné individuální doučování v rodinách, může se zapojit do skupinového doučování, které vede pracovník Čvt a dobrobolníci pomáhají - podobně jako asistenti pedagoga ve škole. Skupinová doučování byla v době trvání nouzového stavu pozastavena.

Stáž v Předškolním klubu (Liberec)

V případě zájmu o práci s mladšími dětmi, je možno zapojit se do činnosti Předškolního klubu. Klub připravuje děti od 2 do 5 let na přechod do běžné MŠ a úspěšné zahájení školní docházky, sídlí v centru Liberce a je otevřen od pondělí do čtvrtka od 8:00 do 12:00.

Údaje o organizaci

Statutární zástupce
Bc. Lukáš Průcha (ředitel pobočky)
Kontaktní osoba
Bc. Lukáš Průcha
25755277
Pobočky pro veřejnost na více místech
Ano
Akreditace dle zákona č. 198/2002 Sb., o dobrovolnické službě
Ne
Poskytuje školení pro dobrovolníky?
Ano
Rozsah poskytovaných školení – časová dotace (počet hodin)
4x ročně intervizní setkání dobrovolníků a možnost školení v pedagogickém i sociálním směru dle domluvy - časová dotace je velmi individuální
Typ poskytovaných školení
individuální konzultace, školení, webináře
Poskytuje organizace další podporu dobrovolníkům?
Poskytuje dobrovolníkům supervizi Nabídka vzdělávání Úhrada ubytování nebo cestovného Ocenění, dárky Jiné benefity

Kontaktní informace

Kontaktní telefon
PSČ
460 07
Pošlete to dál: