Dobrovolníci v Turnově a okolí zásobují seniory léky a potravinami s finanční podporou Libereckého kraje

V složitém období koronavirových omezení a rizik mohou senioři a osoby ZTP z Turnova a okolí využít nabídky dobrovolnické pomoci s nákupem potravin, léků a hygienických potřeb.

Byla zřízena zvláštní telefonní linka 728 967 609, která je určená pro příjem žádostí o pomoc a je dostupná každý všední den od 9:00 do 15:00 hodin. Služba je bezplatná.

Požadovaný nákup bude vždy realizován a doručen bezplatně nejpozději následující pracovní den, předání nákupu probíhá bezkontaktně a s dodržením všech bezpečnostních opatření.

Projekt pomoci seniorům a osobám ZTP v době pandemie SARS CoV-2 finančně podpořil Liberecký kraj.

Informace na webu města Turnov.

 

Stejnou nabídku mohou využít senioři na území celého Libereckého kraje

Zatímco Dobrovolnické centrum ADRA koordinuje humanitární pomoc v Turnově a okolí, v dalších městech pomáhají jiné organizace. Rozdělení regionů dle správních obvodů a dobrovolnických organizací je výsledkem koordinačního setkání humanitárních organizací Libereckého kraje, která se konala 12. října 2020 v prostorách Oblastního spolku ČCK Liberec. Přehled všech kontaktních míst pro dobrovolníky, kteří chtějí pomoci najdete na našem webu.

 

 

Pomáhající organizace se shodly, že stávající situace je velmi odlišná a podstatně těžší než v době jarní vlny epidemie, kdy dobrovolnictví a chuť pomáhat byla na vrcholu. S podzimní vlnou je znát opadající zájem o dobrovolnictví, protože řada podniků je již v provozu, lidé řeší výpadky příjmů a udržení práce.

Proto se humanitární organizace dohodly na společném postupu při rozdělení péče o region a oslovily Liberecký kraj s žádostí o pomoc v situaci, kdy dobrovolnická práce již nestačí.

 

„Systém pomoci seniorům a dalším potřebným lidem fungoval v Libereckém kraji již na jaře letošního roku za pomocí neziskového sektoru a dobrovolnických organizací. Bude proto znovu v podobném formátu k dispozici všem, kterým nemůže pomoci jejich rodina nebo okolí. V této složité době je to nesmírně důležité,“ uvedl hejtman Martin Půta.

 

Smyslem systému dobrovolnické pomoci je odlehčit pracovníkům Krajského úřadu Libereckého kraje a zjednodušit komunikaci bez zbytečného vstupu třetích osob. OS ČČK Liberec je členem Krizového štábu Libereckého kraje, a dokáže tak pružně a rychle komunikovat mezi pomáhající organizacemi.

Informace o projektu na webu Libereckého kraje.

 

 

 

 

Pošlete to dál: