Události

Firma SEMTIX vytvořila webovou stránku charitativním obchodům

Darujte – nakoupíte – pomůžete. Tak zní heslo charitativních obchodů ADRA, do kterých můžete zavítat v centru Liberce i v Turnově. Cílem je nevyhazovat nepotřebné věci, ale poslat je dál, aby z nich mohl mít užitek někdo další.

Každá věc má svou duši. Tak jako ve vztazích je dobré záležitosti napravovat, opravovat a ne zahazovat, tak si myslím, že je to i s věcmi. Angličané to v sobě mají, váží si starých předmětů a nevyměňují je za nové,“ vzpomíná Milena Čančíková na inspiraci během svého pobytu v Anglii. Tamější charitní obchůdky se jí zalíbily a vedly k založení podobných obchodů v Čechách.

Princip je jednoduchý, jedná se vlastně o veřejnou sbírku. Kdo může, věnuje zachovalé oblečení, obuv, hračky, povlečení, ručníky či nádobí. Darované zboží se prodá a celý výtěžek putuje na podporu činností dobrovolnických center, pro pomoc seniorům, zdravotně postiženým, dětem, sociálně potřebným a těžce nemocným. Kdo daruje či nakoupí, pomůže.

Pomoci je však možné i jinak, ne jen darováním oblečení. Třeba vytvořením webové stránky pro obchod. Libereckým a turnovským obchodům postavila zdarma webovou stránku digitální agentura SEMTIX.cz, v rámci podpory neziskových organizací.

Jde o perfektně jednoduchý nápad, který si zaslouží dobrou propagaci,“ dodává Martin Chudoba z agentury SEMTIX.cz.

Pomůžeme i s další propagací, protože nás spolupráce těší. Lidé z ADRY to myslí skutečně upřímně a vážně.“

Nová webová stránka je tu i pro vás: www.adraobchody.cz. Naleznete na ní informace o obchodech, jejich historii, způsobu práce i pomoci dobrovolníků.

Pošlete to dál: