Události

Snídaně koordinátorů dobrovolníků v České Lípě

V pátek 29.4. se v prostorách Dobropointu a ADRY o.p.s. uskutečnila historicky první snídaně koordinátorů dobrovolníků v České Lípě a vypadá to, že nebyla poslední. Účastníci totiž měli radost, že se mohou neformálně setkat se zástupci jiných organizací a navzájem se tak propojit, informovat se a třeba i spolupracovat.

Posnídat přišli s ředitelem Regionálního dobrovolnického centra Libereckého kraje zástupci čtyř organizací působících na Českolipsku: Fortuna in Natura, Líp a spolu, SSMD Doksy a DD Sloup v Čechách.

Jedno z hlavních témat bylo právě zapojování dobrovolníků do jednotlivých organizací. Některé organizace mají dobrovolníků nedostatek, jiné rekrutují dobrovolníky mezi svými známými a někteří využívají dobrovolníky z DC ADRA Česká Lípa.  Velkým tématem se tak stala propagace dobrovolnictví v jednotlivých městech okresu. Nebylo opominuto ani téma covidu, které se stalo synonymem špatných časů neziskových organizací. Probrala se i absence nebo velký nedostatek mužů v sociálních zařízeních a dobrovolnických centrech. V neposlední řadě se mluvilo i o sociální politice a potřebě spolupráce neziskových organizací se zastupiteli měst a krajů a o snahách upozorňovat na téma dobrovolnictví.

Zástupci organizací si u občerstvení sdělovali informace o akcích, které pořádají, o problémech, které řeší, a kvitovali snahu setkávat se  mezi sebou i v budoucnu. V tomto smyslu jsme navázali na liberecké Snídaně koordinátorů, které se již staly tradicí a jsou hojně navštěvované.

 

Pošlete to dál: