Staňte se hybatelem změny, nabádá lidi organizace Tamjdem

Upeč třeba chleba, postav třeba zeď… organizace Tamjdem vyzývá Čechy, aby po uvolnění opatření spojených s pandemií nepolevovali v pomoci druhým a zapojili se do projektu Dobro za rohem. Právě teď totiž přichází období, kdy je třeba přiložit ruce k dílu. Podporu potřebují pivovary, hospody, knihkupectví, ale i neziskové organizace, které v posledních měsících nemohly provozovat svou činnost naplno.

Někdo by s tím měl něco dělat

Víte o někom, komu koronavirová pandemie udělala takovou čáru přes rozpočet, že má teď plné ruce práce se záchranou svého podnikání? Chodíte už dlouho kolem nelegální skládky, rozpadlého kostela, nebo zarostlé stráně a říkáte si: Někdo by s tím měl něco dělat? Staňte se hybatelem této změny! Projekt Dobro za rohem nabádá lidi, aby v místě svého bydliště zorganizovali jednodenní dobrovolnickou akci spojenou s manuální prací všeho druhu, a to ve spolupráci s lokální neziskovou organizací.

Stačí mít myšlenku a přihlásit se prostřednictvím on-line formuláře na stránkách projektu Dobro za rohem, a to do 20. června. Lektoři Tamjdemu zájemce zaškolí prostřednictvím čtyř on-line školících setkání, poradí, jak akci zorganizovat, předají užitečné tipy a případně také zájemce propojí s příslušnou neziskovou organizací, pod jejíž záštitou se akce odehraje. Jednodenní akci lze zorganizovat kdykoliv v období od července do září, přičemž koordinátorky Tamjdemu budou všem zapojeným dobrovolníkům po celou dobu k dispozici, kdyby potřebovali s čímkoliv pomoct nebo poradit.

Uspořádáním jednodenní dobročinné akce můžete získat cenné organizační zkušenosti, ale především můžete pomoct někomu, kdo si sám už neví rady, nebo proměnit kus světa k lepšímu. A co víc, může to být také zábava.

Pošlete to dál: