Události

Tisková zpráva: Jak vypadá dobrovolnictví v Libereckém kraji? RDC představí svou činnost na Dni otevřených dveří

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje zve na Den otevřených dveří, který se koná 15. září 2020 a 15. října 2020 vždy od 10:00 do 15:00 hodin na adrese Železná 253/20, Liberec 1. Hosté se budou moct seznámit s činností Regionálního dobrovolnického centra, prohlédnout si nabídku dobrovolnických programů v Libereckém kraji a informovat se o možnostech spolupráce. Součástí programu bude i prohlídka a představení konceptu Charitativního obchodu ADRA.

Návštěvníky Dne otevřených dveří čeká prohlídka centra i představení zaměstnanců, kteří zájemcům přiblíží práci dobrovolníků i projekty, do kterých se mohou zapojit. „Den otevřených dveří je skvělou příležitostí pro všechny, které dobrovolnictví zajímá a chtějí si nezávazně popovídat o možnostech spolupráce,“ uvedl vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Michal Čančík. Návštěvníci z neziskových organizací a dobročinných spolků se také mohou informovat o současné legislativě a dotačních programech na podporu dobrovolné pomoci.

Regionální dobrovolnické centrum Libereckého kraje vzniklo v roce 2020 s cílem podporovat dobrovolnické iniciativy v kraji, vytvářet prostor pro vzájemné sdílení zkušeností, navzájem se podporovat, rozvíjet a vzdělávat. Úkolem centra je také šířit osvětu v oblasti dobrovolnictví. „V našem kraji je spousta skvělých dobrovolnických iniciativ, o kterých není slyšet. Pokud se o dobrovolnictví začne více mluvit, získají projekty dobrovolné pomoci nejen větší podporu, ale mohou se tak o nich dozvědět i další lidé, kteří uvažují o tom, že by část svého života věnovali dobrovolnictví. Věřím, že Regionální dobrovolnické centrum pomůže zviditelnit dobrovolné aktivity a také podpoří jejich rozvoj,“ řekl Čančík.

Provozovatelem centra je Humanitární organizace ADRA, která má s koordinací dobrovolné činnosti v kraji několikaleté zkušenosti. Přesto, že v Libereckém kraji ADRA působí teprve krátce, zapsala se do povědomí aktivním nasazením dobrovolníků při povodních v Liberci roku 2010, nebo také v souvislosti s dovozem potravin a léků seniorům v době koronavirové pandemie. Pod hlavičkou organizace ADRA fungují také sociální projekty Sociálních šatníků a Charitativních obchůdků. První tři Charitativní obchůdky se podařilo založit i v Libereckém kraji.

Více informací o regionálním dobrovolnickém centru v Liberci naleznete na webových stránkách www.dobrovkraji.cz nebo v přiloženém letáčku.

Kontaktní osoba pro novináře:

Anna Klímová

Asistentka vedoucího regionálního pracoviště a koordinátorka dobrovolníků
Mobil: 605 254 555
E-mail: anna.klimova@adra.cz

 

 

 

Pošlete to dál: